
Hecate's Preferred Allergy Food List
Hecate’s journey with allergies showed us that food can be powerful medicine. Instead of masking symptoms, the right whole, gut-healing foods helped calm her inflammation and bring balance. This list of Hecate’s preferred foods highlights the simple, nourishing choices that support dogs from the inside out. Read Hecate's Story Here.
-
Answers - Raw Goat’s Milk 2 half gallons
Vendor:A Place for Paws - Paws on Main / Dar's Dirty DogsRegular price $41.98Regular priceUnit price perSale price $41.98 -
Answers - Raw Goat’s Milk 4 quarts
Vendor:A Place for Paws - Paws on Main / Dar's Dirty DogsRegular price $47.96Regular priceUnit price perSale price $47.96 -
Answers - Raw Goat’s Milk 6 pints
Vendor:A Place for Paws - Paws on Main / Dar's Dirty DogsRegular price $41.94Regular priceUnit price perSale price $41.94 -
Duck Heads
Vendor:Farm HoundsRegular price $5.99Regular priceUnit price perSale price $5.99 -
Grizzly - Pollock Oil
Vendor:A Place for Paws - Paws on Main / Dar's Dirty DogsRegular price From $13.99Regular priceUnit price perSale price From $13.99 -
Grizzly - Salmon Oil
Vendor:A Place for Paws - Paws on Main / Dar's Dirty DogsRegular price From $19.99Regular priceUnit price perSale price From $19.99 -
Grizzly Hip & Joint Supplement
Vendor:A Place for PawsRegular price From $28.99Regular priceUnit price perSale price From $28.99 -
Honey Coated Buffalo Tendon
Vendor:A Place for PawsRegular price $3.99Regular priceUnit price perSale price $3.99 -
Honey Coated Bully Stick 12"
Vendor:A Place for PawsRegular price $8.99Regular priceUnit price perSale price $8.99 -
Nothing But... Pork Heart
Vendor:RawRegular price $11.99Regular priceUnit price perSale price $11.99 -
Origins 5-in-1 Dog Supplement
Vendor:A Place for PawsRegular price From $15.99Regular priceUnit price perSale price From $15.99 -
Pet Kind Green Tripe Treats
Vendor:A Place for Paws - Paws on Main / Dar's Dirty DogsRegular price $17.99Regular priceUnit price per$17.99Sale price $17.99 -
Pork - 5 lb. tube
Vendor:RawRegular price $35.99Regular priceUnit price perSale price $35.99 -
Pork - 2 lb. containers
Vendor:A Place for PawsRegular price $13.99Regular priceUnit price perSale price $13.99 -
Pork 1 lb. Container
Vendor:A Place for PawsRegular price $8.99Regular priceUnit price perSale price $8.99
















